Posuňte své kreativní hranice na workshopech se zkušenými lektory a experimentátory. Během tří intenzivních hodin objevíte nové dimenze AI a vytvoříte unikátní díla. V malé skupině podobně naladěných kolegů bude prostor pro experimentování, sdílení nápadů a zpětnou vazbu.
Přihlaste se na workshop včas. Počet míst je omezený.
Workshop #1
Možnost zakoupit vstupenku na tento jedinečný seminář je možné pouze pro účastníky konference
(tj. vstupenka v balíčku Konference + seminář).
15:00-17:00
Hvězdy naší konference s vámi proberou některé z aktuálních témat AI v krativě. Jaké téma to přesně bude zatím nevíme, ale možná něco takového: “Unlocking AI for Indie Creators: Low-Budget, High-Quality Content” nebo “The AI Creator Economy: Monetizing AI-Generated Content”. Necháme se překvapit. Každopádně co jsme s nimi zatím mluvili, tak to bude kreativní jízda. Workshop bude v angličtině, na místě bude simultánní překlad.
Tim Simmons je zkušený mediální tvůrce, který má na kontě řadu zajímavých různě dlouhých videí. Je to kreativec, který se vyzná v technologiích i v lidech a který si dokázal svou značku vybudovat úplně od nuly. Velmi rád se o to, co umí, dělí s ostatními a zkoumá možnosti prolínání kreativního obsahu s AI.
V roce 2022 Tim založil kanál Theoretically Media zaměřený na grafickou tvorbu s využitím AI. Zabývá se zde filmovou tvorbou, hudbou, psaním a výtvarným uměním obohaceným s pomocí nejnovějších nástrojů AI. Tim je přesvědčený o tom, že technologie dokáže práci nezávislých umělců rozvinout a posunout dál, a hledá způsoby, jakými lze AI s uměním propojovat. Jeho YouTube kanál má v současné době více než 100 tisíc odběratelů.
Olivio Sarikas je expert na AI nástroje, podcaster, vlogger, vášnivý umělec a experimentátor v oblasti umělé inteligence. Studoval na University of Fine Arts ve Vídni a v Mnichově a získal magisterský titul v oboru výtvarného umění. Jeho AI tutoriály a tipy pro kreativce sledují na sociálních sítích statisíce lidí z celého světa.
Workshop #2
9:00-12:00
Na našem workshopu využijeme sílu umělé inteligence k vytvoření originálního potisku na textil. V TinkerCADu si navrhneme stylovou peněženku. Ukážeme si, jak se dá peněženka vytisknout na 3D tiskárně s ukázkovým potiskem. Vytištěnou peněženku si složíme a odneseme jako hotový výrobek. Workshopem vás provedou Linette Manuel a Barbora Rakovská, zakladatelky Makeful.
Dílnu nám laskavě poskytl FabLab, který nabízí využití digitálních výrobních technologií ( 3D tiskárny, lasery atp.) pro širokou veřejnost.
Linette Manuel zahájila svou kariéru v IBM, kde pracovala na osvětě umělé inteligence skrze robota TJBota. Po několika angažmá ve startupech spoluzaložila firmu CODE Rebels, která pomohla stovkám dětí v České republice získat lásku k programování. S vášní pro módu pokračovala na postgraduálním studiu Textilní vědy v Holandsku a dnes kombinuje své znalosti AI, 3D tisku a textilních materiálů v FashionTech.
Barbara Rakovská se zaměřuje na biomateriály a udržitelný design. Absolvovala postgraduálním studium Textilní vědy v Barceloně, kde zkoumala textilní design a udržitelnost. Věří ve sdílení nápadů a interdisciplinární spolupráci, které předává dále i ve své práci na udržitelných technologiích ve FashionTech.
Workshop #3
14:00-17:00
Zajímá vás, jak může umělá inteligence formovat naši budoucnost, a zároveň chcete zkoumat její etické důsledky? Připojte se k našemu hravému a kreativnímu workshopu zaměřenému na spekulativní design a designovou fikci! Tento workshop je určen jak pro nadšence do AI, tak pro vývojáře, kteří chtějí obohatit svou praxi o nové perspektivy. Společně prozkoumáme etické aspekty AI pomocí metod spekulativního a kritického designu. Naučíte se, jak vytvářet a využívat designové fikce jako nástroj pro kritické přemýšlení o budoucích scénářích. Na konci workshopu budete schopni aplikovat tyto metody ve své vlastní práci a přinést do ní nové, inovativní přístupy. Přijďte si s námi hrát s budoucností a objevte, jak může být spekulativní design klíčem k eticky odpovědnému vývoji AI.
Roman je pedagog a designér na Katedře informačních studií a knihovnictví MU. V rámci výuky a výzkumu se zabývá především inovacemi ve veřejném sektoru, designem služeb a tranzitivním designem. Jeho doktorský výzkum pracuje s designovou fikcí zaměřenou na duševní zdraví a policy design.
Laďka působí na Katedře informačních studií a knihovnictví, kde garantuje program Design informačních služeb a vede výzkumné projekty. Zabývá se uživatelským výzkumem, participativním designem a je spoluautorkou několika designových metodik, např. 100metod.cz.
Místo konání
Spolupracujeme s těmito organizacemi:
Chcete se přidat jako partner akce? Ozvěte se Havranovi na 604 660 482
Kontakt
+420 604 660 482
hello@pravidlasezmenila.cz
facebook